KEPSNINĖ/ŠAŠLYKINĖ bei kitkas IŠ… SKALBIMO MAŠINOS BŪGNO ir …trečiasis SURŪDIJUSIOS STATINĖS GYVENIMAS

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 7 , reitingas: 5.00 iš 5)
Loading...

Migle

Nepataisomai sugedo skalbimo mašina ir jau susiruošėt ją išmesti sąvartynan ?
Surūdijusiai, kiaurai metalinei statinei numatėt tą pačią lemtį?
NESKUBĖKIT !!!

Pati prasčiausia, seniausia skalbimo mašina turi neabejotinai vertingą ir neišmestiną detalę – centrifugos  būgną, pagamintą iš nerūdijančio ❗  plieno skardos. Nusižiūrėję pas išradingus žmones, pasigaminom ir mes iš jo …. stacionarią lauko kepsninę/šašlykinę.
Privalumas, palyginus su įprasta šašlykine tas, kad būgno šonuose daug mažyčių skylučių, per kurias į degančią ugnį patenka daug oro, tad malkos/ anglys ir lengviau įsidega, ir negęsta, kaip kartais nutinka tradicinėse šašlykinėse.
Jeigu  šis būgnas iš mašinos, kurioje skalbiniai dedami per viršų – jo šone dar  yra durelės, per kurias labai patogu išimti sudegusius pelenus. O jeigu iš tokios,  į kurią  skalbiniai  dedami iš šono -tų durelių nebus, tačiau nereikės nupjauti vieno iš apskritimų  – kad gautųsi viršutinė kepsninės  anga. Anot maniškio , lengviausia tai padaryti, išgręžus arti viena kitos daug skylučių.

Tiesa, kad neprilytų –jeigu laikysite neuždengtą, -būgno dugne, arčiau centro, reikėtų pragręžti 4 skylutes (po vieną kiekvienoje pusėje) – kad    nesikauptų vanduo .
                   Tvirtinti galima įvairiai. Mes pasirinkome paaukštintą variantą – kad nuo ugnies gūsio, neduok dieve , nenukentėtų šalia esantys gėlynai ir –dar baisiau – per klaidą ant įkaitusių žarijų negriūtų mūsiškis nežmoniškai judrus ir dar labai neatsargus mažiukas anūkiukas.
Beje -strypui kuo puikiausiai pasitarnavo gyvą Brežnevą menančio metalinio  užuolaidų laikiklio  nuopjova …
Ant šio įtaiso idealiai telpa ir grotelės, ir ilgesni šašlykų strypai iš prekybos centrų repertuaro.
Tarp kitko -kas turit daugiau fantazijos ir t.t., tai, mano galva, tie būgnai, tinkamai “modifikuoti” ,  atitinkamoj erdvėj  gali puikiai tarnauti ir kaipo … šviestuvai  arba   kavos/televizoriaus staliuko “kojos” – šie ypač efektingai atrodytų, jeigu apačioje dar ir apšvietimą įtaisyt, o stalviršį pasigaminti iš grūdinto stiklo.

Kas be ko –metališkumui sustiprinti tokiu atveju tikrai nekenktų perpurkšti metalui skirtais dažais a la chromas ir pan.

* * * *

Kitas šiemetinis „išradimas“ -šiukšlių/šakų ir t.t. deginimas savo jau atitarnavusioje ir beviltiškai surūdijusioje statinėje(kažkada, kai ji jau buvo nugyvenusi pirmąjį savo tiesioginės paskirties  gyvenimą,  joje rūkydavom žuvį. Dėl to ten dar yra ir šonuose skylučių pribadyta -į jas kišdavom virbus, o ant jų -savo atitarnavusio šaldytuvo groteles, ant kurių ir guldydavom  visaip  “išmacnavotus” žuveliokus).

Mano “dvaras” -vos šešių arų, aplink  daug visokių medžių/gėlių/žolynų ir pan., vnz. – net nupjautas šakas sudegint be nuostolių kitkam yra  pakankamai sudėtinga.Tad šiuo įtaisu taipogi negaliu atsidžiaugti 😉
Pirmiausiai dėl to, kad talpa tikrai nemenka, be to – joje užkurta ugnis šauna tiesiai į viršų, nekliudydama netoli žaliuojančių medžių/krūmų šakų, net visai greta esančios krapų lysvės vis dar nenukentėjo  😆 , kitaip tariant -neišdeginamas, kaip paprastoje laužavietėje, gan didelis plotas. Dargi nuo metalinių sienelių visas degantis turinys dar labiau įkaista ir greitai, be problemų sudega net gerokai drėgnos šakos.
Anądien ėmėm degint visokias šakas ir t.t. –  prieš tą didžiulę liūtį, kuri nuskalbė mano ką tik gražiai išpurentą krapų lysvę  😥  . Gerą dozę visokių pagalių spėjom sudeginti, kai pradėjo pilti kaip iš kibiro ir žaibuoti.Tai tik viršų pridengėm taipogi gerokai parūdijusiu skylėtu dangčiu.
Ir ką jūs manot : -ogi kuo puikiausiai ir toliau sau kūrenosi -iki pusiaunakčio  :mrgreen:
Didžiausias „vargas“ -pakurai išpjauti nedidelę angą statinės apačioje -per ten ir pelenus paskui išimi, o ir deguonies gauna.

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011