Ką mes žinom apie lašišas
|komentarų nėra
genija/+miglės trigrašis
Kai galimybės leidžia nusipirkti natūraliuose vandenyse pagautą lašišą – ji bus ne oranžinė, bet rausvai raudona. Ir skonis bus kaip “tikros “geros žuvies! Ir, žinoma, ji bus liesesnė , nes daug plaukioja ir “sportuoja”. Profesionalūs žvejai lengvai atskirs, kuri žuvis dar tik ruošiasi mėtyti ikrus, o kuri -jau “bergždžia” -nes natūraliomis sąlygomis iš švarių upių lašišos plaukia neršti į jūrą. Ten, paskleidusios ikrus, ima daužytis į uolas, kol nukeliaują pas savo “žuvų dievulį” 🙁 . Tokios, nespėjusios užsimušti , kartais irgi į tinklus pakliūva -jos vadinamos “muštos”, jų kaina keleriopai mažesnė.
Tačiau dabar paplito lašišų dirbtinis veisimas. Tai tarsi ir pasiekimas -ner ką sakyt. Bet tai, ką žemiau pateikiamame straipsnyje rašo, irgi tiesa :(. http://www.lrytas.lt/-12339319101233111308-p1-skonis-ro%C5%BEin%C4%97s -gra%C5%BEuol%C4%97s-b%C4%97dos.htm Bet kokiu atveju -daugumai mūsų tenka visgi PC dirbtinai augintas lašišas pirkti.
Patarimas iš praktikos -BŪTINAI apžiūrėkit perkamos žuvies žiaunas . Jeigu pajuodusios -geriau nerizikuokit. Nes žuvis, kaip žinia, genda nuo galvos, tad galima ir apsinuodyti… Ši taisyklė taikytina ne tik pigioms akcijinėms, bet ir “tikra” kaina parduodamoms lašišoms. Jei parduotuvėje puikuojasi gražiai atrodanti žuvis su jau nupjauta galva – geriau tokios nepirkit, rizikinga… Jeigu žiaunos dar tik parudavusios, arba vos pradėjusios juosti – nieko tokio, 😉