Iškylaujam žiemą: užkandėlės iš sluoksniuotos tešlos ir ne tik

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 2 , reitingas: 4.50 iš 5)
Loading...

bzikas

Mano grybų apkepas( iš mūsų svetainės  receptyno), šaltas taip pat skanus ir labai gražiai stingsta. Jis kaip varškės apkepas: kol šiltas – minkštas, o atšalęs pasidaro standus. Taigi, paskui galima pjaustyti griežinėliais ir patiekti su grietinės – krapų ar švelnaus majonezo padažais. Ar dar kokiais nors, kurie atrodytų tinkami.

 Aš taip gaminu, nes nemėgstu nesaldžių pyragų, ta prasme, viskas atskirai man labai skanu, todėl dažniausiai pagaminu įdarus į pyragus (labai skanūs)ir nekankinu jų papildomai orkaitėje, o patiekiu su ryžiais, bulvėmis ar pan.

 Šiaip iš sluoksniuotos tešlos labai smagu kepti sausainius, nes galima daryti ir saldžių, ir pikantiškų kartu. Skanu ir greita, kai nėra laiko minkyti, jau nekalbant apie į sluoksniuotos tešlos skareles su obuoliais ir cinamonu. Va čia tai klasika, niekas negali prilygti.

O vietoj sumuštinių gal tiktų ir alaus tešloje keptos krabų lazdelės ar žuvies/vištienos file juostelės?

 Arba į atskirus indelius (uždaromus) pridėti alyvuogių be kauliukų, apšlakstytų nerafinuotu alyvų aliejumi, kas mėgsta- pabarstytų pipirais, fermentinio sūrio kubelių, su savimi prigriebti citrinų bei pomidorų. Paėmus ilgą smeigtuką, elegantišku mostu pasmeigi alyvuogę, sūrio gabaliuką, citrinos gabaliuką ir burnon.

Šiaip, ruošiant iš anksto, labai patogu viską susmaigstyti ir pagaliukus susmeigti į perpus perpjautą citriną (padaryti ežiuką). Jei atrodo, kad citrina čia netinka, galima užsikąsti gabalėliu duonos ir/ar pomidoro riekele.

 Aliejumi reikia apšlakstyti, kad produktai nedžiūtų ir atrodytų estetiškai.Aišku, reikia vežtis daug indelių ir nelabai patogu, jei reikia vykti visuomeniniu transportu. Bet salotos vežamos praskysta, juo labiau, jei tenka šiltai gabenti,  be to paskui valgymui reikia atskirų indų. Žodžiu, nepatogu.

O kai viskas atskirai pjaustoma prieš valgant, tai visai smagu, ypač smagioje kompanijoje, be to –  galima pasirinkti pagal skonį. Va tokių man kilo minčių išvykos tema.

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011