20 virtuvės gudrybių

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 2 , reitingas: 5.00 iš 5)
Loading...

Patyrusi šeimininkė virtuvėje žino ne ką mažiau paslapčių, nei prakutęs alchemikas. Kad jūsų gaminamo patiekalo gamybos procesas vyktų sklandžiai, o rezultatas džiugintų ir akis, ir gomurį, pravers pasigilinti į kai kurias virėjų gudrybes.

 1. Sunkiai sekasi supjaustyti mėsą juostelėmis gaminant kinų virtuvės šedevrus? Įkiškite visą mėsos gabalą pusvalandžiui ar valandai (priklausomai nuo gabalo dydžio) į šaldymo kamerą – pusiau užšalusi mėsa bus standesnė, tad pjaustyti seksis lengviau ir tiksliau.
 2. Kad verdami kalafiorai išliktų balti, užvirus vandeniui, kuriame virsite daržoves, įpilkite šlakelį pieno.
 3. Kad ryžiai išvirtų baltesni, į vandenį, kuriame juos virsite, įpilkite 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių.
 4. Norite, kad gruzdintos bulvės būtų traškesnės? Prieš gruzdinimą palaikykite jas nuskustas šaltame vandenyje apie valandą ir tik tada gruzdinkite.
 5. Jei kepate mėsą – kiaulieną, jautieną ar paukštieną, – ką tik iškeptos neskubėkite pjaustyti, leiskite jai šiek tiek pastovėti. Taip ji liks sultingesnė.
 6. Prieš spausdama citrinos sultis, pašildykite ją mikrobangėje 15 sekundžių – sulčių išspausite bemaž dvigubai daugiau.
 7. Jei mikrobangėje 15 sekundžių palaikysite česnaką, jo skiltelės nuo stiebo tuojau pat atsiskirs.
 8. Kaip atskirti šviežią kiaušinį nuo seno? Tą galite padaryti tiesiog parduotuvėje: pasižiūrėkite, kaip jis atrodo? Šviežio kiaušinio lukštas atrodo gruoblėtas, kalkėtas, o seno – glotnus ir blizgantis.
 9. Minkydama tešlą nuolat barstotės rankas miltais, bet tešla vis tiek linpa prie delnų? Išbandykite kitą triuką: užuot barsčiusi miltus, pasitepkite rankas alyvuogių aliejumi. Ir odą palepinsite, ir tešla tikrai nebelips.
 10. Prieš smulkindama česnaką užberkite ant jo žiupsnelį druskos – skiltelės nebelips nei prie peilio, nei prie pjaustymo lentos.
 11. Kepant pyragą su riešutais, pastarieji, užuot pasiskirstę tolygiai, skystesnėje tešloje nugrimzta į apačią. Kad taip nenutiktų, prieš suberdama į tešlą riešutus juos pakaitinkite orkaitėje ir apibarstykite miltais.
 12. Jau pasirūpinote bulvėmis visai žiemai? Puiku! O kad jos nesudygtų, įmeskite prie jų dar ir obuolį.
 13. Po vakarėlio liko šiek tiek vyno? Supilkite jį į ledo kubeliams skirtą formą ir užšaldykite  – pravers gaminant padažus ar marinuojant mėsą.
 14. Kai sunkiai sekasi atsukti stiklainio ar butelio dangtelį, paprastai griebiamės rankšluosčio – jis neleidžia rankoms praslysti lygiu metaliniu paviršiumi. Bet kur kas geriau nei rankšluostis jums padės plonos guminės pirštinės – jas užsimovus ranka tikrai nebenuslys.
 15. Kad šviežiai spaustos apelsinų sultys dar labiau kvepėtų apelsinais, įpilkite į jas keletą šaukštų… citrinos sulčių!
 16. Neišmeskite popierėlių, kuriuose buvo supakuotas sviestas – jie puikiai tinka kepimo indams ir skardoms ištepti riebalais. O kad ant jų likęs sviestas nepasentų, laikykite juos šaldymo kameroje – prireikus greitai atitirps.
 17. Blynai bus lengvesni ir labiau tirpstantys burnoje, jei vietoje pieno į jų tešlą įpilsite gazuoto mineralinio vandens.
 18. Kad bulvių košė būtų puresnė, prieš ją trindama užberkite žiupsnelį kepimo miltelių. (? )
 19. Persūdyta sriuba – dar visai nebūtinai sugadinta. Nepatyrusios šeimininkės klaidą ištaisyti padės į bebaigiančią virti sriubą įmesti keli žalios bulvės griežinėliai, pomidoro puselė (jie sugers druskos perteklių) arba šaukštelis cukraus (neutralizuoja sūrumą).
 20. Kad pjaustydama svogūną neašarotumėt, prieš puldama peiliu „piktą daržovę” atvėsinkite šią šaldytuve.

 

Šaltinis: BALSAS.LT

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011