Kovai su virusu – ir bičių produktai

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 5 , reitingas: 3.60 iš 5)
Loading...

Juozas Ruolia

Fitoterapeutas Juozas Ruolia: „Bičių produktai turi imuninei sistemai reikalingų „statybinių“ medžiagų.“

Pastarosiomis savaitėmis bičių produktai šluote šluojami nuo lentynų. Tai yra viena kompleksinių gripo profi laktikos bei gydymo priemonių.

Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas RUOLIA pataria, kaip saugotis gripo viruso ir organizmui padėti jį įveikti.

Imuninės sistemos statybinės medžiagos

Bičių produktai turi imuninei sistemai reikalingų „statybinių“ medžiagų. Žiedadulkėse yra visų aminorūgščių, kurios veikia imuninių ląstelių kiekybę ir kokybę. Medus – idealus energijos šaltinis (gliukozė pasigamina ir iš cukraus, bet meduje yra dar ir vitaminų, eterinių aliejų). Energijos molekulės iš gliukozės organizme pasigamina per 15 min., o iš baltymų, riebalų – per 2–3 val. Energija yra būtina imuninių ląstelių kontrolei ir priežiūrai, irimo produktams pašalinti ir kitoms gyvybiškai reikalingoms „paslaugoms“.

Per dieną reikėtų suvartoti iki 2–3 šaukštų bičių duonos, iki 3–4 šaukštų medaus.

Prieš vartojant bičių produktus reikėtų atlikti organizmo jautrumo mėginį: medumi ar kitokiu bičių produktu įtrinti atverstos lūpos vidinį kraštą. Jei maždaug per valandą neatsiranda pūslelių, nepatinsta, neišberia, bičių produktus galima pradėti vartoti, organizmas jiems nejautrus.

Stipriname organizmo gynybą

Imuninei sistemai reikia ir omega 3 riebalų rūgščių. Ideali jų kompozicija yra žuvų taukuose (2–3 kapsulės per dieną). Kam jie per brangūs, galima tiesiog valgyti piene išvirtą menkę, skumbrę ar kitokią pigią žuvį, nupylus tirštas balkšvas nuosėdas (baltymai suriša žuvyse esančius toksinus).

Vos pajutus viruso ataką – pradėjus čiaudėti, reikėtų nedelsiant skubėti prie kriauklės ir, nusiplovus rankas, šiltu vandeniu rūpestingai išskalauti nosiaryklę: vieną šnervę užspaudus, įtraukti šilto vandens, jį išpūsti per kitą šnervę, paskui tą patį atlikti su kita puse, tai pakartoti. Po tokios procedūros į nosiaryklę
priteka milijardai imuninių ląstelių, kurios budi ir gerai saugo nuo virusų pirmuosius vartus.

Nekaupkime šiukšlių

Kad organizmas galėtų pašalinti virusų, bakterijų, apykaitos produktų griuvenas ir sumažinti jų agresyvumą, organizmą būtina aprūpinti karotinoidais. Ideali jų kompozicija yra morkose. Tačiau reikia gerti ne jų sultis, o valgyti morkų tarkius, pusvalandį pakeptus alyvuogių aliejuje ar kituose riebaluose. Juose ištirpsta visi karotinoidai, kurie organizmui suteikia daugybę paslaugų.

Pakankamai karotinoidų turi ir šaltalankių aliejus.

Sergant, karščiuojant labai svarbu per dieną išgerti iki 2 litrų mėgstamos arbatos: čiobrelių, kmynų, raudonėlių, medetkų. Kas nemėgsta vaistažolių, gali gerti ir arbatžolių arbatą, tik ją reikia tinkamai paruošti, kad būtų ištrauktos visos veikliosios medžiagos: išmirkyti drungname vandenyje, pavirti,
paskui arbatžoles dar kartą užvirti.

Svogūnas – vitaminų porcija

Imunoterapijai dar reikia vitaminų. Parai reikalingą jų kiekį lengviausia gauti suvalgius didelę svogūno galvutę arba 2 česnako skilteles. Turint skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opą, supjaustytą svogūną patariama perlieti verdančia sriuba ir valgyti sumaišius su salotomis. Epidemijų metu kiekvienam šeimos nariui suvalgyti po svogūną būtina.

Beje, būtina stebėti suvalgyto maisto virškinamumą. Jį galima pagerinti gurkšnojant vaistažolių arbatą (pelynų, gysločių, ramunėlių, medetkų) arba vartojant fermentų.

Pasitelkime imuniteto rezervą

Imuninei sistemai reikėtų „vadybininko“ – imunomoduliatoriaus: ežiuolių, amalų ar beržų lapų preparatų. „Vadybininkai“ sureguliuoja ląstelių kiekį, jų santykį. Neturint įdirbio organizmo savisaugos srityje, reikėtų pasitarti su vaistininku.

Jautriems, panikuoti linkusiems žmonėms stresas, žinoma, nepadeda reguliuoti imuniteto. Tuomet patariama prisiminti adaptogenus. Dirglesniesiems siūlomos vaistažolių arbatos: su apyniais, mėtų, katžolių, melisų. Kai stresas pasireiškia nervų sistemos slopinimu, praverčia eleuterokokų, auksinės šaknies (raudonosios rodiolės) preparatai, mišinys su saldymedžiu.

Įsimena visam gyvenimui

Kad pasigamintų antikūnai ir organizmas virusą įsimintų iki 70–80 metų, susirgus (pasireiškia viduriavimas, kaulų laužymas, galvos skausmas) kokias tris dienas reikėtų palaikyti 38–38,5 laipsnių temperatūrą, jos nemažinti aspirinu. Verčiau ant kaktos dėti pavilgus, gerti aviečių kotų stiprų nuovirą. Beje, aviečių kotų, lapų ir uogų nuovirai labai tinka ir nėščiosioms, kūdikiams, žindančioms motinoms. Temperatūrą taip pat patariama reguliuoti liepų žiedų arbata, be to, gausiai vartoti kitokių arbatų.

Jei kosėjate, čiaudėjate, viešoje vietoje dėvėkite kaukes. Jas svarbu užsidėti tinkamai: žemyn palenktos klostės turi būti išorėje, o einančios į viršų – prie veido.

Pagalba degančiai ryklei

Kai infekcija yra virusinė, ryklė būna paraudusi, o kai bakterinė – net mėlyna. Ryklei pirmasis pagalbos trejetukas yra: pikis (propolis), šalavijai, eukaliptų lapai. Jų neturint gerklę galima skalauti čiobrelių, sidabražolių, ąžuolų žievės užpilu.

Pikio naminė tinktūra (atlikus jautrumo testą) tinka inhaliacijoms – stiklinei vandens pakanka kelių tinktūros lašų.

Ne taip girdėta, bet efektyvu

Prisiminkite kvapų terapiją. Prausdami ligonį, į vonią įlašinkite eterinių aliejų, kuriuose yra fi toncidų – virusus apsvaiginančių gamtinių junginių. Tai kedrų, šalavijų, kriptokarijų, mirtenių, rozmarinų, lavandų, eukaliptų, gvazdikų aliejai. Ant sukarpytų virtuvinių kempinėlių užlašinkite po 2 lašus eterinių aliejų ir išdėliokite namuose, ypač ligonio kambaryje.

Silpnesnės sveikatos, insultą, infarktą patyrusiems žmonėms, kuriems skiepai ar vaistai nuo gripo nepasiekiami, galėtų padėti bendruomenės slaugytoja, į sėdmenis suleisdama 2 ml veninio kraujo. Tokia procedūra, vadinama autohemoterapija, atliekama 1 kartą per savaitę. Šis seniai žinomas, tik pamirštas būdas netinka gal tik kūdikiams ir naujagimiams.

Sveikam žmogui svarbiausi tyrimai yra kraujo formulė ir šlapimo pH. Jo vidurkis, sudėjus rytinį, pietų ir vakaro šlapimą, turėtų būti 6–6,5. Organizmo šarminė aplinka yra nepalanki tiek vėžinėms ląstelėms atsinaujinti, tiek ir virusui prigyti, bakterijoms veistis. Šarminėje aplinkoje imuninės ląstelės elgiasi pagal savo paskirtį.

Šaltinis: – bitininkas.lt

panašūs įrašai

Leave a Reply

*



visos teisės saugomos © 2006-2011