Apie bakterijas ir virusus -paprastai

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 12 , reitingas: 3.92 iš 5)
Loading...

 
Genija

Kaip visi žinome – daugelį negalavimų sukelia virusai arba bakterijos. Kai mus gydo antibiotikais, tai dažniausiai  būna negalavimas, sukeltas bakterijos. Kai mus užpuola virusas, dažniausiai niekaip  negydo (nebent arbatėlėmis…), o laukia, kol pats organizmas susitvarkys. Ir kai imunitetas yra normalus, o virusas –  eilinis ir nelabai agresyvus, tai organizmas pats ir susitvarko.
Pvz. -gripas yra virusas, o chlamidija  – jau bakterija.
 
Yra dar tokių krūtų bakterijų, kurios elgiasi kaip virusai – t.y. ne laisvai plaukioja kraujyje, o lenda į kraujo ląsteles (eritrocitus dažniausiai) ir ten pasislepia. Ten ir pasidaugina, suvartodamos  ląstelės medžiagas. O kai ląstelėje jų prisigamina labai daug, ji plyšta. Ir tuomet į kraują pabyra šviežių zarazų, kurios infekuoja kitus eritrocitus. Tai susiję su karščio bangomis, kurias  tokiais atvejais jaučia ligonis. O kai bakterija pasislepia ląstelėje, imuniteto “kariai”  jos nemato. Jie tik identifikuoja ląstelę  “sava” ir palieka ramybėje. Taigi, šios bakterijos yra gudrios  ir kovoti su jomis kovoti .

 O kai jos gauna daug antibiotikų – žūsta  tik plaukiojančios kraujyje. O  kurios spėja sulįsti    į cistas, – užsikonservuoja tarsi. Ir joms “vienodai šviečia ” ilgiausi antibiotikų kursai. Kai aplinka pasidaro joms  mažiau agresyvi –  išlenda iš cistų  ir vėl pradeda  nuodyti organizmą. Tokios bakterijos yra borelija (Laimo liga), riketsia ,  etc.
 
Bakterijas ir virusus lengviausia  išsigydyti, kai tik užsikreti. Tuomet jie nespėja sulysti i cistas – antibiotikai ar antivirusiniai  vaistai išvalo  kraują ir staigiai atsistatai. O antikūniai ir atsparumas lieka ateičiai.
 
Citomegalo virusas paprastai duoda 2 menesių nuovargi, paskui organizmas išsivalo ir pats, bet nebūtinai  visiškai. Gali tik imunitetas pradeti juos  “kontroliuoti”  -kad per daug neprisigamintų. O kai nusilpsti,šis virusas  tampa nebekontroliuojamas ir išlenda su visom pasekmėm . Tokioje stadijoje  atsikratyt jo iš esmės jau  neįmanoma. Tik vėl “pasodinti į  kamputį”, kad tyliai tūnotų. Taip kad reikia džiaugtis, jei pavyksta aptikti pradžioje. Ši  schema, beje, gyvuoja ir kitiems virusams ar bakterijoms.
 
O jei neišsivalai/neišsigydai organizmo galutinai, tai  pvz., senatvėje, kai imunitetas bus žemas ir nebeatsistatantis, ta zaraza gali žmogų  pribaigti. Juk ne šiaip sau daug senų žmonių miršta , pvz.,  nuo plaučių uždegimo. .. O ji žinot kas sukelia? Ogi Chlamydia pneumonae, kuri yra bakterija…
 
Šiaip tai as nesuvokiu, kaip gydytojai gali pasakyti, kad turi, pvz., CMV,  be kraujo testo. Juk daugybė  zarazų turi tuos pačius simptomus… Pvz. Epštein-Barro virusas  – toks pats. Arba  riketsia bakterija. Galima atlikti   urminį tyrimą nuo visko. Tada ir atrandama, ko turi, ko ne. Beje  -ir testai ne visi patikimi (ELISA patys nepatikimiausi, bet priklauso, kokios zarazos ieškai, kai kurioms ir tas tinka). Pvz, jei tau padarė boreliozės testą su ELISA ir buvo neigiamas, tai ne būtinai reiskia, kad jos neturi (Western-Blot testas patikimesnis).
 
Beje, dažnai mums grūda antibiotikus, o mus kamuoja virusas. Tai tik pasilpninam savo organizmą su chemija, o virusą vistiek įveikti tenka. Rumunijoje eilinis šeimos gydytojas peršalus padaro gerklės tepinelį  ir aišku, ką turi. Dėja, šito net Belgijoje nėra –  tik ligonineje gali pasiprašyti, kur turi nusiųsti šeimos gydytojas. Biurokratija. 
 
Viena  gydytoja  imunologė (ispanė)  tokią supaprastintą taisyklę pasakė , kaip virusą nuo bakterijos   atskirti. Jei gerklė ir aplinkiniai organai sausi, dega /džiūva – vadinasi virusas. Jei sloga, skysčiai, karkalai – bakterija. Tuomet naudok antibiotikus. O viruso atveju  padeda, pvz., čiulpiamos  Traumeel tabletės. Pvz., jei dėl nusilpusio imuniteto organizmas ima masiškai gaudyti visokias aplink esančias bakterijas, pradžioje  galima panaudoti  smūginę dozę kas 15 min., o paskui normaliai – pagal instrukciją. Padeda!  Tik reikia  dar saugotis, kad gerklė niekad nebūtu sausa, ir nevartoti nieko karšto ir šalto.
 
Galimos bakterijos Ricketsia Conori, Ricketsia Mooseri, toksoplazma (manau,  ją turi  ar visi pusžalių steikų valgytojai…), virusai Herpes1&2 (gali aktyvuotis iki nerealiu aukštumų , čia kur pūslės  ant lūpos iššoka), Herpes 6 (šitą gaunam dar naujagimiai). Visokie CMV, EpB virusai neaiškūs, nes kai organizme vyksta bardakai, tai testų rezultatai nepatikimi.
 
O kad testai butų patikimi, prašykit, kad jums atliktu ne ELISA, MELISA testus, kuriais ieško tam tikros bakterijos antikūnių. Juk antikūniai lieka kraujyje ir kai bakterijų  nebėra –  kaip skiepai. O kai prasideda organizme perturbacijos, antikūnių  prigamina ir neaišku, kaip atsakymą traktuoti. Gėris yra  štai šitas testas – polimerase chain reaction. Juo ieškoma bakterijų  veiklos padarinių, jos  yra DNR. Jei randa, reiškia turi , gydykis. Tik bėda, kad ne visoms zarazoms  ir šitoks testas yra sukurtas.
 
Paprastai imunitetas laiko herpes virusus  po padu, bet kai dėl ivairių priežasčių (dažniausiai streso)  žmogus nusilpsta,  jie aktyvuojasi. Tuomet jau ne kas. Nes herpesai neleidžia  imunitetui atsistatyti ir gaunasi uždaras ratas. Reikia pagalbos iš išorės.
 
Beje, ar žinot, kad CMV ir Eptein-Barr ir AIDS irgi yra herpesai? AIDS ,atrodo, yra herpes 4, CMV – herpes 5. Štai tokios tokelės…

panašūs įrašai

9 Responses to “Apie bakterijas ir virusus -paprastai”

  1. gintare says:

    kur bakteriju laokoma informacija? 😉

  2. Olafs says:

    Labai teisingai parasyta. Gamta yra sukurusi tam “vaistus” vadinasi transferfactorai , jie yra rusies nespecifini (tinka ir gyvunams ir zmogui ), jie atlieka imunines sistemos apmokymo funkcija ir padeda atstatyti nusimususios (praradus pirmine informacija ) imunes lasteles informacija, to pasekoji ir senatveje zmogaus organizmas gali kovoti su “zaraza” kaip jaunas. Smullkiau pas Mane. olafs

  3. Genija Genija says:

    Transferfactoriai paprastai perduodami su motinos pienu. Vyresni zmones gali vartoti piliulemis factorius, gaminamus is karviu pieno (bent jau tai yra rinkoj). Tai yra imunomoduliatoriai. Vieni is daugelio. Visu ju bruozas – veikia trumpai – paprastai keleta menesiu.
    Imuniteto lasteles yra keliu rusiu. Vienos identifikuoja blogasias invazines lasteles (CD4), kitos jas uzmusa (CD8, vadinamosios natural killer cells), kitos kelia uzdegimines reakcijas jei pazeistos (kaip CD57, Th17 ir tt). Ir dar yra ju daugybe, kuriu mokslininkai neidentifikave ir /ar nezino, ka jos veikia.
    Toks dalykas, kaip nusimususios info lasteleje atstatymas nelabai egzistuoja. bent jau dabartinemis ziniomis. Imunitetas buna neaktyvus, nes identifikuojancios lasteles gali buti pazeistos arba ju nebuti. Tuomet vadinamosios natural killer cells nemato taikinio ir neuzmusineja invaziniu virusu ar bakteriju. Gali buti, kad identifikacines veikia, bet killeriu mazai ar jie neaktyvus, infekuoti.
    Bet kokiu atveju tai atsitinka dazniausiai virusui (ar intracellular bakterijai) pazeidus lasteles DNR. Jis prie jos prikabina savo DNR ir lastele pradeda gaminti virusiukus. O ne atlikineti savo funkcija. Organizmas silpsta, liaukos gaminancios imunines lasteles ju gamina maziau, infekuotos lasteles prarade apoptozes (savizudybe susirgus) funkcija ir nera pakeiciamos naujomis. Apoptoze provokuoja kitos imunines lasteles , vadinamosios epitelio, kurios gali buti atakuotos infekcijos, ar neveikti del organizmo toksiskumo, auksto uzdegimo lygio ir dar balazin ko.
    Imuniteto sistemos balansas, vadinamasis Th1/Th2 issireguliuoja (Th1 yra cellular imunity, apie ka cia ir kalbam, kai imuniteto lasteles tiesiogiai atakuoja infekcijas. Th2 yra antikunu funkcija). Kas turi auksta Th2, gamina antikunus, kaip pasiute, zmonems atsiranda alergijos, ty antikunai pries maista, kates, etc. ir silpnai atakuoja infekcijas tiesiogiai. Kas turi auksta Th1, alergiju neturi, bet super aktyvios imunines lasteles isproteja ir sukelia issetine skleroze. O si balansa reguliuoja Th17 lastele, ta pati CD8 prisijungusi interleukina 17. Chroniskai aukstas sios lygis rodo, kad organizme yra chroniskas aukstas uzdegiminis stovis. Ir Th17 timpteli tai Th1, tai Th2 reguliacijai. O kodel Th17 yra aukstas, cia jau taip sakant rocket science. Ir dar kiek viso ko nesurasiau, ir dar kiek daug viso ko nezinoma.

    Taigi, ka daro imunomoduliatoriai? Suzadina dazniausiai ciobrialiaukes funkcija, kuri prigamina svieziu imuniniu lasteliu, kurios atakuoja infekcines lasteles. Kuriam laikui pasijuntam geriau naujuju saskaita. Bet senosios turi mirti ir vietoj ju pasigaminti naujos. Joms jau niekas pradines informacijos neides. Taigi, Olafsui – atsargiau su issireiskimais 
    Taigi, kai reikia imonomoduliatoriai super dalykas.Bet ju vienu nei vienas rimtas gydytojas neskiria, reikia ir kitu gydomuju priemoniu.

    Apie Olafso minimus transferfactorius – puslapyje grazus aprasymas, kaip turi atrodyti tikras isvalytas produktas. Reiktu tik pazymet, kad jis turi pieno pedsaku, taigi stipriai pienui alergiski zmones turetu bandyti vartoti atsargiai.
    Produkto sudetis, deja, visai neatitinka grazios izangos. Bent jau to vienintelio produkto, kurio sudetis yra pateikta – Transfer Factor Plus. Kaip suprantu, tas Plus reiskia, kad yra dar kazko. Nagi, paziurekim, kas tas “dar kazkas”.
    – IP-6 aminnorugstis, naudojama atskirai kaip imunomoduliatorius. Gana daznai stipriai atakuoja virskinamaji trakta ir ji reikia nutraukti. Irodyta, kad nepaveikia herpes virusu.
    – Soju pupeliu ekstraktas – kas tai? Isoflavonai, naturalus hormonai? Ar kas nors dar? Diskutuotinas dalykas ta soja, bet tebunie.
    – Zelatina – na, cia viskas ir taip aisku.
    – Karvių krekenų ekstraktas (15%), kiaušinių trynių ekstraktas (6 %) – va, cia idomu. Kaip suprantu, tai turetu buti tas issamiai aprasytas pirmajame puslapyje Transferfactorius. 21 % yra nedaug, bet turbut Classic produktas bus 100%?
    – Grybai: kininis kordicepsas, Agarikus blazei, Maitake, Shiitake – visi jie savaime yra puikus imunomoduliatoriai. Nezinau, ar labai jau gera mintis yra sukisti visus i viena piliule. Juk imunomoduliatorius veikia kelis menesius, na, pusmeti. Protinga butu juos keisti viena kitu. Bet cia jau kam ko reikia, tik reikia zinoti ir galeti pasirinkti.
    – Alavijas – mazina organizmo uzdegima
    – Alyvuogių lapų ekstraktas , citrinų žievė – turi antibakterini poveiki.
    – Beta gliukanas iš sėjamųjų avižų ir mieliu – taip pat pats savaime yra imunomoduliatorius. Kas alergiski avizoms, taip pat turi elgtis atsargiai.

    REZIUME : Aprasytas produktas yra gera imuniteta reguliuojanti imunomoduliatoriu bombike. Transferfactor aprasymas sudetyje truputi kelia itarima, ar is tikro jis yra grynas. Kas sugalvosit naudoti, lengvai pasitikrinsit internete, ar siulomos kompanijos produktai yra auksciausio lygio. As jau netikrinsiu.
    Kas nepatinka: produktas persamas kaip panaceja nuo visko ir visiems. Jei esi sveikas, gali vartot, nepakenks. Jei turi kazkokiu nusiskundimu sveikata, pasikliauti tik siuo imunomoduliatorium yra neismintinga. Jie negydo, jie niekada neisgydo ligos 100%. Bet jie yra labai svarbus instrumentas vaistu pakete, kuri naudoja ligonis.
    Kiek pamenu imunomoduliatoriu negalima naudoti autoimuninemis ligomis sergantiems zmonems. Sita kam reikes irgi pasitikrins pats, as jau nerasysiu.

    Uf, pirstai nuplyso berasant. Tikiuos, kad tam, kam is tikruju reikia pagalbos, pades orientuotis.

  4. ui says:

    GENIJA,kazi ar skiri kas yra imunomoduliatorius ir imunostimuliatorius?
    kaip suprasti veikia trumpai ,tik keleta men? mano galva,jei pastoviai ar profilaktiskai pamaitini imunine sistema imunomoduliatoriais veiks ilgiau?aisku priklauso nuo financiniu galimybiu,manau tai tikrai geriau nei vaistai ar neaiskios kilmes vitaminai kurie kainuoja apie 20 lt(tai savikaina kazi ar siekia 10 lt?o jei dar vaistine akcija pritaiko?tai vistiek jiem apsimoka parduot?)beje japonijoj labai daug kokybisku produktu “eine”per tinklini marketinga.nes jie turi savo verte.
    Transferfactorius negaminamas is karviu pieno! genija,prisirinkai pavirsutiniskos sausos informacijos,arba nezinai kaip gauti rimtesnes..
    tf isgaunamas is karves priespienio,ir kiausinio trynio,Tai tik ZALIAVA!! ISGAUTI GRYNUS TF. Kas liecia netoleravima laktozei tai is ju yra pasalinti stambieji pieno baltymai( kazeinai ir imunoglobulinai).aisku,pasakys daug kas o kas zino kad jie pasalinti? klausineja tie kuriems atsakymai nereikalingi 😉 kuriems jie reikalingi,ja tikrina ivariais saltiniais,arba paprasciausiai-pradeda pats vartot. drasiai sakau,nes zinau kuom sirgo mano seima,ir kaip ji jauciasi po metu! taip taip,ne po 2 men ne po 3 men o po metu! dabar juos vartojam tik kai pajuntam pirmus persalimo simptomus, antibijotikams pasakem ne,bet ir neprireikia ju mum.didziausia nesamone yra internetu svetimiem zmonems irodineti tiesas,nes tik patys artimiausi aplinkos zmones zino istikruju kuom sirgai ir kuom gydeisi ir kaip jautiesi dabar,tai geriausia reklama,taip kad,genija,kai kasnors is artimuju pasakys ,taip,as issigydziau vezi ar atsikraciau migrenos ar kad mano vaikai nebeserga,tai nepatiketi leis tik
    savimeile ir lietuviskas pavydas,
    ir reziume: jei lietuviskas pavydas negali leist susitaikyt su tuo kad uziregistraves kompanijoj nuo kiekvieno pirkto produkto kazkam virsuj taves nubyra procentelis,tai sis produktas ne jum,nes sito produkto niekur kitus neisigysi kaip tik per platintojus,ojau kas bus tavo sponsorius tai pats turi pasirinkt kokios informacijos nori gauti ar sausos ar issamios,su patirtim ir nuosirdumu.
    juokingas tas nagrinejimas indigridientu.. panagrinekim farmaciniu vaistu sudeti.. ir pasaliniu poveikiu “gali buti”,taiva,ne “gali buti” o tikrai buna!ir tie pasaliniai poveikiai buna tiems zmonems kuriu imunine sistema gali susitvarkyt su problemom,ir kad tai signalas ,kad tie vaistai nereikalingi organizmui.
    sekmes ir sveikatos visiems 🙂
    🙄 🙄

  5. ui says:

    BEJE,NEBOGAS STRAIPSNELIS,TIKRAI PAPRASTAI IR AISKIAI.perfect!

  6. Genija Genija says:

    Na, tokio pikto komentaro tai visai nenoriu nei skaityt, nei ka diskutuot. Ui, cia ne Delfis!!!! Jei esu lietuve, tai vadinas mirstu is lietuvisko pavydo? Atsibusk! itariu pats mirsti is lietuviskos pagiezos!
    Ir dar is tikro tai nelabai gaudaisi, ka pats rasai, jei manai, kad pasalinus kazeina, kas yra pieno proteinas, dings netoleravimas laktozei, kas yra pieno cukrus.
    Ar kartais pats nebusi Olafsas?
    beje, man giliai dzin visi procenteliai – perku viska tiesiai is JAV is iHerb.com ir importuoju i ES. Netgi sumokejus juokinga transporto kaina 4$, farmacinio lygio papildai gaunasi daug pigesni nei Europoj.
    Isigyti galima visko ir is visur – kiekvienas sprendzia ir organizuojasi pats.

    Ui, jei nepakeisi rasymo tono, su tavim daugiau nediskutuosiu. IR siaip, neapsisprendi, geras tas mano postas, ar blogas.

  7. Paprastas žmogus says:

    Nežinau ar visai į temą, bet turiu tokį klausimą: kažkada skaičiau, kad, vartojant kokius tai tibetietiškus papildus nuo kažko, pasiektas buvo toks rezultatas – savaime išnyko karpos.
    Tai, ką vartojant – gal kokius imunomoduliatorius? – būtų galima pasiekti tokį rezultatą?

  8. Genija Genija says:

    Oi, paprastas zmogau 😉 taigi tamstos klausimas apie nueik nezinia kur, atnesk nezinia ka. Galejo bet kas buti tas tibetietiskas produktas. nezinia dar ka prie to produkto tas zmogus vartojo. Nezinia, kokia buvo jo imunine sistema tuo metu. Tai nieko rimto ir neiseina pasakyt 🙂
    O is bendro supratimo, na, jei isnyko, tai ir gerai. Man isnyko karpos pries n metu nevartojant isvis nieko. pasakiau joms, kad kita savaite eisiu ju skerst (pati ispjaudavausu zirklem, geriau nei kad nusaldymas -skyle didele palieka). tai jos issigando ir prapuole. Rimtai, nejuokauju! O moksliskai ziurint, ar cia organizmas mano komanda isgirdo, ar tiesiog taip sutapo, kas zino?

  9. to genija says:

    ir man tas pats su karpomis byvo, kaip genijai. Vaikysteje turejau keleta, karts nuo karto nudegindavo jas azotu – pries 20 m. poliklinijkose degindavo), o viena kartas atsibodo, paemiau su peiliu ir nusipjoviau 2, nupjautos neataugo, o likusios pacios isnyko :). Kaip nebutu keista, per daugiau kaip 20 metu nei viena nebeatsirado, gal issigando… 🙂 Paciai labai keista, dabar paskaiciau genijos komentara, ir prisiminiau sia sena istorija.
    p.s. aciu, genija, uz idomu straipsni!

Leave a Reply

*



visos teisės saugomos © 2006-2011