Keli bulvinių blynų ir kitokių tarkių receptai

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 3 , reitingas: 4.33 iš 5)
Loading...

no comments

Aš iš šviežių bulvių nekepu nieko. Nemėgstu pridet nei miltų, nei kitko. O jau kai rudeniop bulvės “surimtėja”,  kepu bulvinius blynus.  Bet ne plonus, o tokius storuliukus. 2/3 tarkių, 1/3 virtų maltų bulvių, kiaušinis, tarkuotas svogūnas.  Tokie blynai gaunasi traškia plutele, viduj minkštučiai ir neprisigeria riebalų. 

Iš  panašios  tešlos (tik tarkiai nusunkiami ir nededamas svogūnas) vandenyje verdam “durniukus”. Valgom su spirgų padažiuku.
Taip pat iš tokios   tešlos darom mažučius kukuliukus ir verdam iš jų pienišką sriubą .

tetulė

Mūsų  namuos tarkinių  patiekalų “topas” vadinasi  “biednioko kleckai”. Mamytė kažkokiame “tautinių”  patiekalų receptyne atrado – ten tikrai labai jau biednas, sausas, prėskas  patiekaliukas buvo, bet patiko principas, tai patobulinom ir iki šiol gaminam  .

Pagrindas – didesnioji dalis žalių tarkių, truputis virtų  maltų bulvių. Dar, žinoma, druskos, galima vieną kiaušinį, o svogūnų nededam , įtariu, gal ir nepakenktų. 

Toliau – gaminam iš tos tešlos storuliukus blyniukus, ant labai mažai aliejaus vos apskrudinam ir dedam į puodą, ant kurio dugno kas nors panašaus į groteles, o pačiam puode jau kunkuliuoja pienas  trupučiu vandenėlio praskiestas ir pasūdytas. Kepam – kraunam, kepam – kraunam, kol sueina visi kleckiukai  . Tada būtų gerai pavožt juos kokia lėkšte, puodą uždengt, pamažint ugnį ir gal valandą troškint, vis pažiūrint, ar nesumažėjo skysčio (jis turi semti visus kleckiukus). Prieš pabaigą – ragauti, ar pakanka druskos, ar jau išsitroškinę, labai tinka gerą šaukštą sviesto įmesti.

Ir valgyti su tuo padažu, kuriam troškinosi, man geriausia – labai daug to padažo, vos ne kaip sriuba. 

Jei prikepėt labai daug ir nesuspėjot suvalgyti, galima juos labai šauniai pašildyt. Pasmulkinam kažkiek blyniukus – priklausomai nuo dydžio, gal į kokias keturias dalis. Metam visus į keptuvę, galima šiek tiek aliejaus arba sviesto, o jei keptuvė netraukia ir nesinori riebumo – tai ir be nieko vartant pašildom, pilam pieno, druskytės, šiek tiek patroškinam. Ne tiek, kad į košę suvirtų, bet kad jau lyg ir irti pradėtų. Tokia košė makaliošė išeina , vaikystėj baisiai mėgta. Neseniai prisiminiau, oi, kaip skanu buvo .

Virjes

Kažkada sugalvojau, kad bulvinius blynus kepant reikia į juos įpilti ne miltų, o manų. Dabar kai tarkuoju bulves į indą pirmiausiai įpilu kokius 3 valg. š. manų- iki viską sutarkuoji, manai išbrinksta, tada kokį kiaušinį, prieskonių ir kepu. Liuks- nebūna skysti, o manų nė ženklo. Su miltais irgi bandžiau, bet man su manais labiau patinka, traškesni.

Zose 

Aš labai mėgstu tokius bulvinius (greitai iškepamus) blynus – sutarkuoti bulves  burokine tarka,  įmušam kiaušinį, truputis miltų. Labai skanu, kai dar įtarkuoji česnako skiltelę. Tokie blynai skanu su varške, sumaišyta su česnaku ir ten pat dar įpjaustyta pomidoro.

 

panašūs įrašai

Leave a Reply

*



visos teisės saugomos © 2006-2011