Duonos gira

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 36 , reitingas: 4.22 iš 5)
Loading...


10 l vandens, 2 kg juodos duonos, 1 kg cukraus, 30 g mielių, saujelė razinų.

Duoną supjaustome riekėmis ir sudžioviname orkaitėje iki maloniai kvapnaus paskrudimo. Užplikome verdančiu vandeniu iki apsėmimo ir laikome kelias valandas. Tada skystį nupilame, o duoną išspaudžiame per trigubą marlę. Pripilame cukraus ir užvirinto vandens, kad būtų 10 l, atvėsiname iki kokių 30 laipsnių, kad mielės nežūtų. Tada supilame su cukrumi ištrintas suputojusias mieles. Indą uždengiame servetėle ir per naktį laikome šiltai. Tada nugraibome putas ir supilstome į butelius, dedame į kiekvieną butelį po porą razinų. Laikome šaldytuve, geriame po paros.

Geriau pasigaminti mažiau, nes ilgiau laikoma gira gali perrūgti.

DUONOS GIRA SU DŽIOVINTAIS VAISIAIS

Imame 5 l vandens, 250 g džiovintų vaisių, 500 g džiovintos juodos duonos (pasigamintos iš 1 kg šviežios), 250 g cukraus, 10 g mielių, šiek tiek razinų.

Džiovintus vaisius paverdame pusėje kiekio vandens, nukošiame per trigubą marlę. Duoną užplikiname likusiu kiekiu vandens, palaikome ir nuspaudžiame per vėlgi trigubą marlę. Tada vaisių nuovirą ir skystį nuo duonelės mirkymo sumaišome, dedame cukrų ir atskirai su šiek tiek cukraus ištrintas mieles, laikome šiltai parą. Tada supilstome į butelius, dedame po kelias razinas, uždarome (atsiprašau, nepaminėjau, kad tai taikoma ir duonos girai), laikome šaldytuve. Geriame po 2-3 dienų.

panašūs įrašai

4 Responses to “Duonos gira”

 1. marius says:

  manau duonos gira cia jums bus gaminti lengviau ir patogiau http://www.lietuviskagira.lt

 2. Mantas says:

  Manau tikrai ne. Is milteliu neisigauna taip gerai kaip cia:}

 3. simona says:

  http://www.lietuviskagira.lt Uz reklama reiketu nubausti! 😈
  ir + dar uz smeizima 😎
  Kur tau paties gamintos giros is naturalios duoneles, o kur is milteliu. Teko ragauti ir nusivilti…niekad nepirkciau pakartotinai 😡

 4. bhm says:

  🙁 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😆 :mrgreen:   👿 👿 👿 👿 😎 ➡ 😕 ❓ 😡 😡 😐 😐 😉   😉 😡 😈 🙂 🙂 :mrgreen: 💡 ❓ 😉 😐 😐 😡 😈   😈 😈 🙂 🙄 😳 😮 😳 😳 😳 😆   ❗ 🙁 ➡ ➡ 😀 😀 💡 :mrgreen: :mrgreen: 😈   😈 ❓ ❓ ❗ 💡 💡 😀 😀 👿 😆

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011