GIROS RECEPTAI

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 25 , reitingas: 4.16 iš 5)
Loading...

Virjes

Duonos gira

Parašysiu savo mamos girukės receptuką:
Užvirti 3 ltr. vandens su sauja džiovintų obuolių( galima ir kelias razinas) ir keliomis plutelėmis duonos – gali būti ir padegusios plutelės,
dėti cukraus – kad pačiam skanu būtų ,
praaušinti ir dėti mielių ,maždaug  riešutuko dydžio gabaliuką.
Tuomet pridengti marlės gabaliuku, pastatyti šiltoje vietoje ir laukti… Jei kiekis nedidelis  ir pakankamai šilta, maždaug po 3 dienų galima ragauti…

Man dar labai skanu prieš pilant į ąsotį  įdėti kelias riekeles citrinos…

R

Kmynų gira

150 g kmynų, 400 g cukraus, 5 l vandens, 10 g mielių, pusė citrinos

Kmynus nuplauni ir virini vandenyje pusę valandos. Skystį nukoši, įdedi supjautytą citriną, cukrų, atvėsini, dedi mieles, ištrintas su cukrumi. Dvi paras raugini šiltoje vietoje, paskui vėl nukoši, supilstai į butelius ar stiklainius ir laikai šaltai. Geriama po 3 dienų.

Duonos gira

10 l vandens, 2 kg juodos duonos, 1 kg cukraus, 30 g mielių, saujelė razinų.

Duoną supjaustome riekėmis ir sudžioviname orkaitėje iki maloniai kvapnaus paskrudimo. Užplikome verdančiu vandeniu iki apsėmimo ir laikome kelias valandas. Tada skystį nupilame, o duoną išspaudžiame per trigubą marlę. Pripilame cukraus ir užvirinto vandens, kad būtų 10 l, atvėsiname iki kokių 30 laipsnių, kad mielės nežūtų. Tada supilame su cukrumi ištrintas suputojusias mieles. Indą uždengiame servetėle ir per naktį laikome šiltai. Tada nugraibome putas ir supilstome į butelius, dedame į kiekvieną butelį po porą razinų. Laikome šaldytuve, geriame po paros.

Geriau pasigaminti mažiau, nes ilgiau laikoma gira gali perrūgti.

Duonos gira su džiovintais vaisiais

Imame 5 l vandens, 250 g džiovintų vaisių, 500 g džiovintos juodos duonos (pasigamintos iš 1 kg šviežios), 250 g cukraus, 10 g mielių, šiek tiek razinų.

Džiovintus vaisius paverdame pusėje kiekio vandens, nukošiame per trigubą marlę. Duoną užplikiname likusiu kiekiu vandens, palaikome ir nuspaudžiame per vėlgi trigubą marlę. Tada vaisių nuovirą ir skystį nuo duonelės mirkymo sumaišome, dedame cukrų ir atskirai su šiek tiek cukraus ištrintas mieles, laikome šiltai parą. Tada supilstome į butelius, dedame po kelias razinas, uždarome (atsiprašau, nepaminėjau, kad tai taikoma ir duonos girai), laikome šaldytuve. Geriame po 2-3 dienų.

Bruknių gira

Iš Grybų šventės lankstinuko.

Bruknės sutrinamos, užpilamos vandeniu, užvirinama. Tada įdedama džiovintos duonos, cinamono, gvazdikėlių. Palaikoma,kol atauš, perkošiama. Įdedama cukraus, pakildintų ielių ir statoma šiltoje vietoje. Kai gira pradeda gerai putoti, supilama į indą, uždengiama ir statoma šaltoje vietoje.

caraitis

Na, mano gaminama gira artimiausia 3 receptui. Tik proporcijos skiriasi. Nusiperku parduotuvėj juodos duonos kepalėlį (apie 1kg). Žiūriu, kad kuo daugiau ruginių miltų būtų sudėtyje. Visada patikrinu atpigintus konteinerius, nes ten duona senesne (ir sausesne). Tada duonos riekeles džiovinu natūraliai ar orkaitėje 120 laipsnių. Kai duona pilnai išdžiūna (laužiant turi lūžti, o ne linkti), duonos riekeles paskrudinu apie 10-15 min 150-160 laipsniu temperatūroje. Duona pasidaro tamsiai ruda. Tada užvirinu apie 9l vandens, nes turiu 10l puodą ir sumetu duonos riekes (pastebėjau, kad skaniausia gira būna, kai naudojamas minkštas vanduo, todėl girai naudoju filtruotą – osmosinį vandenį). Tada laukiu kol vanduo su duona atauš iki 38 laipsnių. Išgraibau duoną su kiaurasamčiu. Įdedu 500-700g cukraus (kartais įdedu ir 100 g medaus – dėl skonio, bet ne visi mėgsta). Tada išmaišau mišinį, kol cukrus ar medus ištirps (įdėjus cukrų temperatūra nukrenta keliais laipsniais), ir tada įdedu mieles. Jei naudoju sausas mieles – tik užbarstau vieną pakelį. Jei presuotas kepimo mieles tada stiklinėje mišinio išmaišau apie 20g mielių ir supilu į puodą. Bet geriausias rezultatas ir skaniausia gira būna ,kai naudoju alaus mieles (pažįstamų paprašiau kad iš Kalnapilio atneštų mieliu), jos skystos būna, paprasčiausiai įpilu apie 50g ir išmaišau. tada padedu puodą šiltai, žiemą apkloju su rankšluosčiais, kad ilgiau šiluma išsilaikytų. Po 12 val pradedu ragauti. Jei gira per saldi – dar parauginu. Jei skonis geras – pilstau i plastikinius “bambalius”. Pilstant į butelius įberiu po kelias razinas, įpjaustau po citrinos “mėnulį”, kad lengviau įlįstų. Uždarytus butelius valandai palieku šiltai, kad natūraliai užsigazuotų. ir po to sudedu i šaldytuvą. Po 8-12val girą jau galima gerti.

panašūs įrašai

6 Responses to “GIROS RECEPTAI”

  1. Karolis says:

    Man nelabai aisku del duonos kiekio ten kur raso, kad reikia puse Kg duonos tai turi omeni grynaja mase? 😀

  2. migle migle says:

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    KarOliau,
    nu negi su pakuote? 😈
    Jei ką – vienam recepte kalba eina apie šviežios, o ne džiovintos duonos kiekius.
    O kur su vaisiais -aiškiai parašyta -iš vieno kg pasigamina puskilis džiūvėsių.
    Jei dar ką -biškutuką daugiau ar mažiau -skirtumas -ne toks ir esminis 😉
    O šiaip jau -NĖ NEMĖGINK nupjaustyt plutelių -jose pats “ciMusas” 😉

  3. caraitis says:

    Na, mano gaminama gira artimiausia 3 receptui. Tik proporcijos skiriasi. Nusiperku parduotuvėj juodos duonos kepalėlį (apie 1kg). Žiūriu, kad kuo daugiau ruginių miltų būtų sudėtyje. Visada patikrinu atpigintus konteinerius, nes ten duona senesne (ir sausesne). Tada duonos riekeles džiovinu natūraliai ar orkaitėje 120 laipsnių. Kai duona pilnai išdžiūna (laužiant turi lūžti, o ne linkti), duonos riekeles paskrudinu apie 10-15 min 150-160 laipsniu temperatūroje. Duona pasidaro tamsiai ruda. Tada užvirinu apie 9l vandens, nes turiu 10l puodą ir sumetu duonos riekes (pastebėjau, kad skaniausia gira būna, kai naudojamas minkštas vanduo, todėl girai naudoju filtruotą – osmosinį vandenį). Tada laukiu kol vanduo su duona atauš iki 38 laipsnių. Išgraibau duoną su kiaurasamčiu. Įdedu 500-700g cukraus (kartais įdedu ir 100 g medaus – dėl skonio, bet ne visi mėgsta). Tada išmaišau mišinį, kol cukrus ar medus ištirps (įdėjus cukrų temperatūra nukrenta keliais laipsniais), ir tada įdedu mieles. Jei naudoju sausas mieles – tik užbarstau vieną pakelį. Jei presuotas kepimo mieles tada stiklinėje mišinio išmaišau apie 20g mielių ir supilu į puodą. Bet geriausias rezultatas ir skaniausia gira būna ,kai naudoju alaus mieles (pažįstamų paprašiau kad iš Kalnapilio atneštų mieliu), jos skystos būna, paprasčiausiai įpilu apie 50g ir išmaišau. tada padedu puodą šiltai, žiemą apkloju su rankšluosčiais, kad ilgiau šiluma išsilaikytų. Po 12 val pradedu ragauti. Jei gira per saldi – dar parauginu. Jei skonis geras – pilstau i plastikinius “bambalius”. Pilstant į butelius įberiu po kelias razinas, įpjaustau po citrinos “mėnulį”, kad lengviau įlįstų. Uždarytus butelius valandai palieku šiltai, kad natūraliai užsigazuotų. ir po to sudedu i šaldytuvą. Po 8-12val girą jau galima gerti. 🙄

  4. Caraiti, nuostabus receptas! Labai didelis aciu uz toki detalu ir aisku aprasyma. Man kaip tik iskilo klausimas del sausu mieliu, aciu kad paminejai ir apie jas. Kiek suprantu ir zinau, viename pokelyje sausu mieliu apie 8 gr, tai tik tiek reikia? Duona jau renku ir dziovinu, tad greitu laiku darysiu gira pagal tavo receptuka! Didelis dekui.

  5. Pradedantysis Pradedantysis says:

    Nuostabu, varau gaminti mano megiamo gerimo!
    Tiesa, gal kas zino tikslu recepta to KVASO kur pardavinedavo gatvese is specialiu cisternu? Pirkdavau ir namo tempdavau saviskiams po 3 litru stiklaini.. Tikrai skanus dalykas buvo…

  6. migle migle says:

    Tai kad dabar kiekvienas gamintojas pagal vis kitokia receptura gamina 🙂 Daryk pagal caraicio recepta -man atrodo, gausis panasiausiai.Dar kmynu siek tiek gali idet…

Leave a Reply

*



visos teisės saugomos © 2006-2011