Keli dzūkiškos virtuvės receptai

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 5 , reitingas: 4.20 iš 5)
Loading...

tetule

DZŪKIŠKI KOTLETAI

500 g bulvių,
100 g pieno,
250 g virtų grybų,
3 š smulkiai pjaustytų petražolių,
druskos.

Bulvės sutarkuojamos ir nusunkiamos. Tarkiai užpilami verdančiu pienu, išmaišoma. Grybai susmulkinami, sumaišomi su tarkiais, įveriama petražolių, druskos. Formuojami apvalūs kukuliai ir dedami į pasūdytą verdantį vandenį. Verdama 10-15 min. Kukuliai išgriebiami ir užpilami paspirgintais lašinukais arba grietine.

RUDMĖSIŲ SRIUBA

Švelniai pasūdytos ir paraugintos rudmėsės užmerkiamos ir supjaustomos. Jos sumaišomos su šviežiai sutrintų spanguolių tyre. Tokia grybienė papuošiama antaninių obuolių, rudeninių kriaušių skiltelėmis, o Kūčių stalui – nedidukais rojaus obuoliukais.

GRYBŲ “RASALAS”

Sutarkuotas burokėlis, džiovinti baravykai, miežinės kruopos išverdama, dedama lauro lapelių, pipirų, pakepintų svogūnų. Puodas nukeliamas ir paliekama ataušti. Valgoma su bulvėmis, keptimos krosnyje arba virtomis su lupenomis.

BRUKNIŲ GIRA

Bruknės sutrinamos, užpilamos vandeniu, užvirinama. Tada įdedama džiovintos duonos, cinamono, gvazdikėlių. Palaikoma,kol atauš, perkošiama. Įdedama cukraus, pakildintų ielių ir statoma šiltoje vietoje. Kai gira pradeda gerai putoti, supilama į indą, uždengiama ir statoma šaltoje vietoje.

Iš Grybų šventės lankstinuko.

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011