Kaip kepti jautieną, kad nepaleistų sulčių

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 1 , reitingas: 5.00 iš 5)
Loading...

migle

Pasigilinau  į jautienos  kepimo reikalus.Sakau, kažkoks fintas turi būti, kaip tą jautieną kept- kad trumpai ,bet sultinga išeitų.Na tai pas Giedrių ir radau.Pasirodo, labai svarbu kepti taip, kad SULČIŲ NEPALEISTŲ:
(copy/past)

giedrius_v
2007-01-08 05:44 pm UTC (nuoroda)
Jautiena paleidžia sultis vienu iš trijų variantų:
1. kai kepimo temperatūra per žema
2. kai pergrūsta, mėsos gabalėliai liečiasi vienas prie kito
3. kai puodo dugnas per plonas, ir tik užmetus vėsią mėsą temperatūra per greitai nukrenta.
Patarčiau taip: įkaitinti puodą ar keptuvę kaip reikiant, kad užtiškęs vandens lašelis šnypštų ir šokinėtų į visas puses, o ne tiesiog šnypštų ir burbuliuotų vienoje vietoje prikibęs. Geriau kepti sunkiame, ketaus puode, tuomet temperatūra nuo mėsos nenukris, arba nukris kur kas mažiau. Mėsos gabalėliai ne per daug smulkūs, tarkim 3-4cm dydžio kubeliai, tuomet nesudegs niekas. Taip, gali dūminti ir taškytis riebalais, bet toks jau tas jautienos kepimas. Aviena pvz kur kas mažiau taškosi. Uždengti dangčiu negalima, nebent toks būna iš tinklelio pagamintas, kur taukus sulaiko, o orą praleidžia. Antraip mėsa ims savo garuose virti.
Galima kepti ant sausos keptuvės, arba su trupučiu aliejaus. Užmetus gabalėlį, jis gali prikibti prie dugno, nieko baisaus, nieko plėšti ir krutinti nereikia, kai pakankamai apkeps, jis atlips be ypatingų pastangų.
Sūdyti geriau jau keptuvėje, ar išvis kai jau iškepta, nes druska ištraukia drėgmę iš mėsos.
Jeigu vis viena nesigauna ( tarkim, per silpna dujinė, neįkaitina kaip reikiant, arba puodai tik tefloniniai ploni ), dar yra variantas mėsos gabalėlius tiesiog apvirti aliejuje, tas irgi pakankamai gerai juos apkepina. Aliejaus daugiau, įkaitinti gerai, ir įleisti mėsą, vėlgi, neperkraunant puodo, antraip aliejaus temperatūra kris. Kai tik atsiranda rusva plutelė – traukiam lauk, ir naują porciją.
Ir dar. Apkepinus mėsą dažnai dugnas pasidengia “prikepėliais”, plona plėvele iš sukepusių sulčių, kurios visgi spėjo išsiskirti. Ji labai efektyviai nusiima ten pat pakepinus supjaustytą svogūną, ant stiprios ugnies ir nuolat pamaišant ir patrinant dugną mentele. Svogūnai nuo to tampa tik dar skanesni.
O jeigu jau sultis paleido, nieko čia nebepritaisysi, mėsą reikia tuomet skubiai traukti lauk, nusausinti, sultis nupilti, puodą įkaitinti normaliai na ir taip toliau. Arba uždengti puodą ir troškinti mėsą savose sultyse, dar svogūnų užmetus ar pan, bet čia jau iš kitos operos, ir troškinti reikia ilgai, kol suminkštėja…

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011