KALĖDINĖ ŽĄSIS

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 6 , reitingas: 4.00 iš 5)
Loading...

mole 1 žąsis ;8-10 džiovintų baravykų; 1 vidutinio dydžio kopūstas ;2-3 morkos ;0,5 stiklinės obuolių acto; druska /pipirai ,cukrus; kmynai /muskatai ;džiūvėsėliai .

Išvalytą žąsį įtriname druska, pipirais ir kmynais. Laikome per naktį.Kopūstus susmulkiname, morkas sutarkuojame, įpilame obuolių acto, įberiame druskos, cukraus, muskatų, pipirų, sudedame truputį pasmulkintus grybus ir troškiname. Kai kopūstų įdaras atvėsta, prikemšame žąsį. Užsiuvame.

Į skardą įpilame truputį vandens, įdedame žąsį, surišame kojas, sparnus, uždengiame folija ir kepame apie 1, 5 val.

Tada nuimame foliją, nukerpame siūlus, laikančius kojas bei sparnus, ir kepame dar apie 2 val. Laistome žąsį nuo kepimo atsiradusiais riebalais. Baigdami kepti pabarstome džiūvėsėliais ir leidžiame jiems apskrusti.

Žąsį patiekiame karštą.Puošiame žalumynais, vynuogėmis, pomidorais.

de

Aš žąsi kepu paprastai:  pirmoj eilej įtrinu prieskoniais su alyvuogiu aliejumi ir česnaku, parą ar  net tris laikau  balkone. Paskui žąsi farširuoju apvirtais ryžiais su džiovintais baravykais, porais. Galima šaldytų  daržovių įdeti, džiovintų slyvų,. Apvynioju folija ir į orkaitę valandai 200C. Pabaigoje nuimu foliją ir dar paskrudinu.

Genija

Kažkada seniai turėjau iškepti žasį, kimštą obuoliais ir mirkytą per naktį baltam vyne. Kokie dar buvo prieskoniai – nepamenu. Bet gavosi gerai.

Nadin

O  man žąsis ar antis labiausiai patinka kimšta ryžiais. Tik prieš tai juos reikia apvirti, prieš kemšant pridedam  dar prieskonių ir druskelės 🙂 Galima pridėti mirkytų džiovintų slyvų arba razinų. Tikrai labai skanu – visi paukštuko riebaliukai susigeria į ryžius ir gaunasi liuksiškas garnyras 😉

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011