KEPTA SPRANDINĖ(arba kumpis)

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 14 , reitingas: 4.14 iš 5)
Loading...

Nika,

Siūlau sultingo mėsgalio receptą: geriausiai tinka kiaulienos sprandinė. Tigi paimam ją iš vakaro su visokiais prieskoniais įtrinam (kaip kam patika), gerai apšlakstom citrinos sultim ir paliekam marinuotis. Rytojaus dieną pjaunam gabalą išilgai, į išpjautą vietą gerai pridedam pievagrybių, sumaišytų su kepintais svogūnais, pagardintų labiausiai patinkamais prieskoniais grybams. Paskui susukam gabalą folgon ir kepam orkaitėje (apie 180 laipsn.). Prie šitaip keptos mėsos labai tinka apkeptos bulvytės su mundurukais (išverdam neskustas ir paskui gražiai apskrudinam perpjovę pusiau.Galima toje pačioje orkaitėje).

 _AD,
ech, mėsa mėsytė:). O aš dabar daryčiau taip (nors visą laiką skirtingai darau) : Imi ~1,5 kg nelabai riebios kiaulienos,  geriau aišku sprandinės, galima ir kokio kumpio, gerai nuplauni, iššluostai, įtrini tik druskyte ir juodaisiais maltais pipirais. Padedi i šoną. Tada prilupi kalną (KALNĄ) česnakų, 2/3 suspaudi su spaustuku ir gerai įtrini mėsytę. Mėsytėje padarai 12 skylučių (na nebūtinai 12 galima – ir 13) 🙂  ir į jas sukiši likusį nespaustą česnaką. Viską palieki 2 val. Tuo tarpu gali nulupti bulvyčių, morkyčių, svogūnų, visas daržoves padruskinti ir sudeti į skardą, tada  – mesytę šalia jų. Ikaitinti orkaitę (kuo stipriau tuo geriau) ir šaut visą šitą gėrį iį ją. Kai apskrus mėsytė ir daržovytės (po kokiu 15-20 min. -priklausomai nuo karščio) ugnį sumažinam iki kokių 200 laipsniuku ir dar kepam apie valandą (tiesa, visą šitą “niam niam” kepam aliejuje su vandenuku  -50 x 50, kad 2/3 apsemtų) karts nuo karto užpilam tuo skysčiu, kuriame kepa, jei reikia dar įpilam vandenuko. Įproceso pabaigą  – viską apverčiam, dar biškutį, dar truputį… PSIO -, traukiam pjaustom ir  …niam niam 🙂 🙂 :). Mmmm ir jei prie viso šito dar grižusiam vyrui alaus bokaliuką…….. va 😛 skanaus

Teta

NAUDINGAS PATARIMAS:

 Kepimui patarčiau nusipirkti kiaulienos kumpelio(užpakalinės kojos,tik ne priekinės,nes priekinė būna kietesnė kepimui),apie 1,5 kg.Jei bus su oda,gražiai pagal pačius lašinukus nupjauk ją,o lašinukus įpjauk aštriu peiliu apie 1 cm taip,kad gautųsi rombeliais įpjauti lašinukai.Tada tekšt ant įkaitintos su aliejumi keptuvės ir apkepk iki apskrudimo,tada jau gali drąsiai ją badyti,kimšti česnaką ir kitaip ją kankinti:)Susidariusi apskrudimo plėvelė,neleis išbėgti sultims iš viso gabalo ir garantuota,jau nuo pirmos kepimo sekundės,kad kepsnys bus apskrudęs.Dar smulkmenėlė: jei marinuosi su citrusiniais,būtinai aptepk iš viršaus aliejumi,tada ji neišsausės,keps gražiai.Dar patarimas:dėk gilesnę blėką su H20,ant viršaus uždėk groteles,o ant jų-kepamą mėsgalį.vanduo garuos,mėsgalys bus minkštas,nepersistenk su H20 blėkoje,jo turi likti kuo mažiau,nes iš to kas liks apatinėje blėkoje,o likti turi pagrinde nuvarvėjusios nuo kepsnio sultys,galėsi pasidaryti nuostabų padažiuką,o jei jo nemėgsti,tiesiog apšlakstyti,iškepusį mėsgalį prieš patiekiant ant stalo.

Kaip iškepti šventinį kumpį su kaulu -rasite čia: http://www.kuking.net/10_424.htm

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011