LAZANIJA

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 11 , reitingas: 4.36 iš 5)
Loading...

Reikia:

1 pakelio lazanijos lakštų (500 g.),
300 g Parmezano sūrio;


Bolonese padažui:

1 didesnis svogūnas,
1 didelė morka,
skiltelė česnako,
300 g faršo (galima 150 g kiaulienos ir 150 g jautienos),
15 g džiovintų grybu arba 200 g pievagrybių,
0.5 stiklinės balto vyno,
0.5 stiklinės vandens,
3 šaukštai pomidorų pastos,
75 g sviesto,
prieskonių ir druskos;


Bešamel padažui:

50 g sviesto,
50 g miltų,
900 ml pieno,
malto muskato.

Bolonese padažas gaminamas taip: gilesneje keptuvėje ar vidutinio didumo puode svieste pakepinamas svogūnas, sutarkuota per burokine trintuvę morka, susmulkintas česnakas. Daržovėms apkepus, sudedamas faršas, susmulkinti grybai (dziovintus grybus prieš tai reikia derai išmirkyti vandenyje). Viskas šiek tiek apkepama. Tada atskirai į stiklinę įpilama pusė stiklines balto vyno, beveik tiek pat vandens ir sumaišoma su 3 valgomaisiais šaukstais pomidorų pastos. Gautas skystis supilamas į puodą su daržovėmis ir mėsa, viskas pagardinama prieskoniais (baziliku, pipirais, druska, raudonąja paprika ir kt.) ir leidžiama nugaruoti vandens pertekliui (t.y. neuždengiant puodo), viskas kepama apie 30-45 minutes. Padažas turi būti tirštas.

Bechamel padažas gaminamas taip : ištirpinamas sviestas, jame apkepinami miltai, tada palaipsniui, nuolat maišant, pilamas pienas. Padažas pagardinamas muskatu ir nuolat maišant užvirinamas. Kelias  minutes pavirinamas. Padažas turi būti truputį skystesnis už kondensuotą pieną. Lazanijos lakštai paverdami apie 2 minutes vandenyje, ištraukti dedami po viena (kad nesuliptu) ant dregno rankšluosčio ar ant lėkščių.

Aliejumi ar sviestu ištepamas kepimo indas, pries tai įsitikinus, kad tilps lazanijos lakštai. Dedami lazanijos lakštai, kurie ištepami pirma Bechamel, o po to Bolonese padažu, pabarstoma tarkuotu sūriu. Taip sutepami 4 sluoksniai, sudedant po 5 lazanijos lakštus. Ant viršutinio lakšto storu sluoksniu tepamas Bechamel padazas ir gausiai apibarstomas sūriu, bei uždedama po mažą gabalėlį sviesto, kad sūris nesudžiūtų.

Indas dedamas į 250 laipsnių C įkaitintą orkaitę ir kepama apie 20 minučių,  po to dar paliekama 10 minučių  pastoveti, kad padažai geriau isigertu į  lakštus .

panašūs įrašai

3 Responses to “LAZANIJA”

  1. strava says:

    DARIAU PATIKO REKOMENDUOJU 😉

  2. Justina says:

    Labai labai skanu, pavyko is pirmo karto, super 😉

  3. mes says:

    drom dabar nuomone wliau isdesim 😯

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011