Reta daržovė – pankolis

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 1 , reitingas: 5.00 iš 5)
Loading...

©Audronė Musteikienė,
1995 04 21, “Lietuvos aidas” Nr.80

(Iš mano patyrimo)
Reta pas mus daržovė – pankoliai. Aš juos irgi neseniai pradėjau auginti savo darže.
Pankoliai – artimiausi krapų giminaičiai, bet savo skoniu ir kvapu labiau primena anyžius. Pankoliai gali būti ir lapiniai, ir šakniniai, kaip prieskonį juos vartojo jau senovės egiptiečiai.
Ši daržovė turi daug vitaminų, geriau auga derlingoje negu skurdžioje dirvoje. Sėti reikia balandžio pabaigoje, daiginti po plėvele ir taip laikyti tol, kol nebebus šalnų. Paaugusius daigelius reikia išpikuoti ir auginant vis apkaupti. Pankolių sėklos subręsta tik gerą vasarą.

Vasarą pankolių lapus skinu ir vartoju vietoje krapų, o rudenį išaugusias šaknis dedu į salotas ar sriubas. Pankolių šaknis ir lapus galima džiovinti ir jais gardinti patiekalus visą žiemą. Pankolių sėklas tinka dėti į sūdomas ar konservuojamas daržoves, o subėrus į karštą pieną ir pakaitinus, kas vakarą lėtai gurkšnojant, galima išsigydyti net įsisenėjusį kosulį.

Ką galima gaminti iš pankolių?

Pankolių sriuba.

40g sviesto, 30g miltų, 1 litras sultinio (galima iš koncentrato), 125g grietinės, druskos, baltųjų pipirų, 1 arbatinis šaukštelis cukraus, puse citrinos sulčių, pankolių šaknų, 1 arbatinis šaukštelis supjaustytų pankolių žalumynų.

Ištirpinti sviestą ir pakepinti jame miltus, supilti sultinį ir grietinę, tada suplakti viską iki putų. Pridėti druskos, pipirų, cukraus, citrinos sulčių, sudėti nuvalytas, nuplautas, dailiai supjaustytas pankolių šaknis ir 5min. pavirinti ant silpnos ugnies. Pankoliai neturi perdaug suminkštėti. Sriubą patiekti apibarstytą pankolių žalumynais.

Itališkas pankolių patiekalas

4 pankolių šaknys, 40g margarino, ketvirtis litro baltojo vyno, 2 valgomieji šaukštai pomidorų pastos, druskos, baltųjų pipirų, 1 valgomasis šaukštas supjaustytų petražolių.

Pankolių šaknis nuvalyti, nuplauti, supjaustyti smulkiais ruoželiais ir apkepinti karštame margarine, įpilti baltojo vyno, pridėti pomidorų pastos, druskos, pipirų, išmaišyti ir 20min. troškinti, paragauti ir, jei atrodo, kad reikia, dar pridėti prieskonių. Patiekiant apibarstyti supjaustytomis petražolėmis.

 

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011