MARINUOTOS STINTOS

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 14 , reitingas: 4.14 iš 5)
Loading...

Teta

Marinatui:
 1 ltr. vandens.
acto,
cukraus,
druskos,
lauro lapų -3/4,
gvazdikelių – 4/5
kvapnių/karčiu pipirų(kvapnių dėti daugiau) ~8
morka (didesnė)
Svogūnas didelis

 

Iškepam stintas.I šaltą vandenį sudėti visus prieskonius,išskyrus morką ir svogūną.Virti, kol vanduo  nepasidarys žalsvos spalvos ir nepradės kvepėti visa virtuvė.Tada nukošti prieskonius.

Morką sutarkuoti burokine tarka,svogūnus supjaustyti pusžiedžiais.Pradžioje į gautą nuovirą dėti morkas,pavirinti,paskui sudėti svogūnus,pavirti ~ 1 min.,kad svogūnai tik apminkštėtų.

Sumažinus kaitrą pilti actą,druską ir cukrų.Proporcijų nežinau,nes visą laiką ragauju.Pirmiausiai dedam visko po arbatinį šaukstelį ir ragaujam.Marinatas turi būti rūgščiai/sūriai/saldus,bet STIPRESNIS,nei  ATRODYTU,kad jau gerai.Nes jis įsigers į žuvį ir bus be skonio.

Karštą marinatą užpilam ant žuvies.Žuvis, jei jos nedaug, turi buti dubenėlyje.
Jei  daugiau – galima dėti į stiklainius( žuvis sutatyti stačias į litrinius ),užpilti verdančiu marinatu su morkomis ir svogūnais.Uždengti paprastais plastmasiniais dangteliais(tik ne tais,kurie sandariai uzsidaro,) juos palaikius karstame vandenyje  .

Atšalus,dėti į šaldytuvą.Jei tinkamai pagamintas marinatas(actas+ druska gerai subalansuoti)aš išlaikau net iki rugpjūčio men.,bet nuolat patikrinu,kas su jomis vyksta.Jei marinatas pradeda darytis drumzliniu,tuoj pat reikia suvalgyti.

O dubenėlyje laikant žuvį,reikia palaikyti kol atšals ir statyti į šaldytuvą Jau kitą dieną  galima valgyti:išsiimi iš dubenėlio į savo lėkštę, gausiai apipili marinatu su tirščiais ir viską suvalgai,nes marinatas-nuostabus. 😆
Skanaus :)))

panašūs įrašai

2 Responses to “MARINUOTOS STINTOS”

  1. tomas says:

    net nebandykit tokio marinato daryti.padariau-niekam tikes.pirmiausia reikia supilti o,5 ltr acto i vandeni ir butinai atsaldyti marinata ir tik po to pilti i stiklainius . o cia tai bent marinatas

  2. migle migle says:

    😈 :mrgreen: 😆
    Na, žinai, Tomai -nebent nesveikai stiprią rūgštį mėgsti 😆 Man vien nuo įsivaizdavimo, kas gausis, į litrą vandens supylus puslitrį ❗ acto -žiaunas sutraukia :mrgreen:

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011