MĖSOS FARŠO-POMIDORŲ/PAPRIKŲ MAKALIŪZĖ

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 4 , reitingas: 4.75 iš 5)
Loading...

valkatinė

1 kg mėsos faršo. Idealiausias variantas – kalakutienos, jei aptiksit kokybiško, tačiau  tiks ir vištienos, jautienos, kiaulienos – bet koks;
1 nedidelė arba pusė didesnės paprikos;
2-3-4 pomidorai – tiek jie, tiek paprika gali būti “pabuvę”, kokių dažnai galima rasti ir stipriai nupigintų maximose/medijose ir pasibaigus jų sezonui iš nuosavų daržų;
Pusė galvutės vidutinio dydžio svogūno (kas mėgsta – galima ir visą);
1-2 skiltelės česnako;
3-4 šaukštai pomidorų padažo, ar (iš bedos) – kad ir paties pigiausio kečupo;
Aliejaus – troškinimui, tikrai nebūtinai alyvuogių – galima ir pigiausio:);
Mėsos atitinkami prieskoniai/žolelės, jei nėra – bent druska/pipirai, krapai (daug – bent man asmeniškai, nes dievinu:)).

Pirmiausiai į faršą primetam prieskonių, česnaką, žolių, jei rasta, išmaišom, įpilam 1- 2 stiklines vandens. Verčiam faršą įkaitinton keptuvėn su šlakeliu aliejaus, jam pradėjus “spirgėti”, išmaišom be gailesčio, išdraskydami į kuo smulkesnius gabaliukus – atsiras daug sultinio, jei kartu su juo – ir putos(nebutinai), jas nugraibom.

Kitoj keptuvėj tuom tarp ant aliejaus – vėlgi nedidelio kiekio – suverčiam griežinėliais supjaustytus svogūnus, kol jie ant silpnos ugnies troškinasi, supjaustome papriką griežinėliais, pomidorus – smulkesniais gabaliukais ir skubiai verčiam ant suminkštėjusių, vienok, tikiuosi, dar nepradėjusių svilti svogūnų, troškiname abiejų keptuvių turinį toliau, vis pamaišant.

Kai pomidorai/paprikos galutinai suminkštės ir praras stangrias formas, užverčiam ant šitos marmalienės pomidoro padažą/kečupą, prieš pat pabaigą – krapus. Daržovių troškinį pilam keptuvėn su jau pakankamą kondiciją pasiekusiu faršu, viską gerai išmaišom, leidžiam dar minutę kitą “pašusti” drauge.

Po to belieka apsispręsti, ant ko šią kvapnią ,sočią marmaliūzę pilsim – bulvių, ryžių ar pigiausių /spagečių/makaronų.

PRIVALUMAI:
gali pasirinkti, ar daugiau mėsos kabinti, ar sultinio – jei šiltos sriubos skrandis pasiilgęs;
šaldytuve pernakt sultinys beveik garantuotai pavirs skaniais/kvapniais drebučiais – taigi reikalas bus vartotinas ir šaltas iš ryto sočiai kad ir su duona užkąsti, o per porą minučių šildymo per pietus ir vėl atgaus savo pirmykštį pavidalą;
šaldytuve be problemų skanus išbus bent 3 dienas – juk taip lengva atsiriekti reikiamą kiekį vienai šaltai/karštai porcijai.

Koxe 

Dar drįstu pasiūlyti vieną a la gurmanišką ir labai greit pagaminamą receptuką į faršo temą :).
Faršą kepinam keptuvėj su svogūnėliais,paprika,morkom ir dar kas šaus į galvą.Prieskoniai – pagal skonį.Galima įmesti papjaustytos rūkytos dešros ar šoninės.Kepam, kol faršas bus tinkamas naudoti.

O dabar pats “cimusas” : supjaustom kubeliais fermentinio sūrio-bent kokių trijų rūšių – ir večiam ant faršo.Pamaišydami kepam ,kol sūriai pradės lydytis.Rieboka,bet su prancūzišku batonu labai skanu ir sotu –  taigi daug ir nesuvalgysi 😆

panašūs įrašai

One Response to “MĖSOS FARŠO-POMIDORŲ/PAPRIKŲ MAKALIŪZĖ”

  1. says:

    Tobulai čia :DDDD didelis dėkuj, kažko panašaus ir ieškojau !!!!!!!!!! :mrgreen:

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011