Mėsos žlėgtainiai, pjausniai, kukuliai ir kukulaičiai
|komentarų nėra
Teta
ŽLĖGTAINIAI ( VADINAMIEJI BIFŠTEKSAI)
Gaminami panašiai kaip kotletai (kalbama apie kapotus žlėgtainius) , tik be svogūnų ir duonos. Kad jie būtų sultingesni , įdėkite kiaulienos riebalų ar lašinių. Į faršą įmuškite kiaušinį ( 1 kg mėsos – 2 kiaušiniai ), įpilkite pusę stiklinės pieno ar vandens. Apvolioti džiūvėsėliuose nereikia – kepkite iš abiejų pusių riebaluose, patiekite užbarstę petražolėmis ar krapais.
Galima keptuvėje, kurioje kepė žlėgtainiai, pakepinti supjaustytų svogūnų arba pakepti jų atskirai ir uždėti ant iškeptų žlėgtainių, Garnyras tinka bet koks.
PJAUSNYS ( VADINAMASIS ŠNICELIS)
Pjausnys (šnicelis) nuo žlėgtainio skiriasi forma (ovalus muštinis) ir apvoliojimo būdu: jis apvoliojamas plaktuose kiaušiniuose, paskui džiūvesėliuose. Verdamas taukuose. Džiūvėsėlius galima sumaišyti su tiek pat tarkuoto sūrio – įgija pikantiško skonio. Kad būtų sultingesnis, patiekalą užpilkite ištirpintu sviestu.
KUKULIAI
Faršą gaminkite kaip kotletams, bet svogūnus iš pradžiu pakepkite atskirai. Pagaminkite nedidelius rutuliukus. Apvoliokite miltuose ir kepkite keptuvėje. Po to sudėkite į troškintuvą užpilkite grietine ar pomidorų padažu ir troškinkite orkaitėje. Patiekite su padažu, kuriame kukuliai buvo troškinami.
KUKULAIČIAI (VADINAMOSIOS FRIKADĖLĖS)
Nuo kukulių skiriasi dydžiu – kukulaičiai maženi. Kukulaičius apvoliokite miltuose. Iškepkite, sudėkite į puodą keliais sluoksniais, užbarstykite smulkiai pjaustytais svogūnais, įdėkite pomidorų arba grietinės padažo, uždenkite dangčiu ir troškinkite ant silpnos kaitros 25 – 30 min.
Pateikta iš savaitraščio “Savaitė su TV” Nr. 46, 2006 lapkričio 15 d.