MENKĖS IR DARŽOVIŲ TROŠKINYS

ne kas...būna ir geriau...normaliai.neblogai!puiku! (balsavo 6 , reitingas: 5.00 iš 5)
Loading...

 fotonas

Reikės:

Vienos menkės be galvos ( ar 2 mažesnių – 4 gab.);
morkų;
bulvių;
svogūno – didelio.
poro;
imbiero;
žirnelių;
citrinos ar citrinpipirių;
lauro lapo;
prieskonių žuvims;
sviesto ~ 100 g;
aliejaus;
druskos.

Išvalyti žuvį, išplauti ” pilvą ” , supjaustyti į keturis gabalus, apibarstyti druska, apšlakstyti citrinos sultimis ar citrinpipiriais , kvp./maltais pipirais ir atidėti į šalį .

Tuo metu nuskusti bulves ir morkas – 50 /50 , viską supjaustyti šiaudeliais.  Įkaitinton keptuvėn sumesti ir pakepinti svieste supjaustytą svogūną( kad taptų permatomas) ir morkas ( kol suminkštės). Pabaigoje sumesti šiaudeliais pjaustytas bulves ir viską dar pakepinti – kol suminkštės ir truputį apkeps bulvės.Baigiant kepti bulves, sudėti imbiero ( labai nedaug ), supjaustytą porą – galima ir žaliąją dalį.

 Ant viršaus suguldyti  žuvies gabalus, iš šonų pripilti verdančio vandens –kad apsemtų tik daržoves, įdėti lauro lapą, visai sumažinti kaitrą ir troškinti – kol žuvis pabals. Sekti, kad neišgaruotų vanduo.Galima papildomai jo įpilti, bet reikia  stengtis nepilti ant žuvies gabalų, kad šie neiširtų. Prieš  baigiant troškinti suberti žirnius ( šaldytus ar konservuotus ) ir palaikyti tik tiek , kad jie sušiltų .

Į lėkštę atsargiai dėti po 2 žuvies gabalus, šalia sudėlioti troškintas daržoves. Tikrai skanu, ir kvepia gardžiai .

PASTABA: be mano minėtų daržovių ( bulvės, korkos ir svogūnai būtinis ) galima dėti bet kokių mėgstamų – šaldytų ar šviežių – daržovių. Tiktų paprikos įvairių spalvų, kalafiorai, bruselio kopūstai, baltagūžiai kopūstai ( atskirai apvirti ), galima dėti švž. ar konservuotų be odelės pomidorų ” mėsos “. Vietoje pomidorų galima pilti grietinėlės ar grietinės. Kuo daugiau ir įvairesnių daržovių, tuo bus skaniau.
Kadangi menkė yra sausa žuvis, tikrai nepakenks ~ 100 g sviesto, prieš pat pabaigą galima įpilti ir grietinėlės. Aš gaminau tik su sviestu ir man labai patiko, riebumas buvo pats tas .

Valgyti su raugintais / marinuotais agurkais.

panašūs įrašai

Leave a Reply

*visos teisės saugomos © 2006-2011